özakteks firma profili

HAKKIMIZDA

FİRMA PROFİLİ

1985 yılında kurulan Özakteks Tekstil San. Ve Tic. Ltd. Şti. 30 yılı aşkın süredir örgü ve dokuma kumaş konusunda faaliyet göstermektedir. Osmanbey’de 100 m²’lik bir alanda iş hayatına başlayan firmamız bugün faaliyetlerini 5.500 m² ile Güneşli’de merkez binasında ve 20.000 m² kapalı alanda Çorlu Velimeşe bölgesindeki kumaş boyama, baskı ve terbiye fabrikasında sürdürmektedir.

FAALİYET ALANI

Alanında en büyük üreticilerinden biri olarak firmamız her türlü örme ve dokuma düz boya ve baskılı kumaş üretimi yapabilmektedir.
Klasikten moderne yüksek kalite ile üretilen ürünlerimiz iç piyasaya ve yurtdışında İtalya, Danimarka, Litvanya, İsrail, Yunanistan, Suudi Arabistan, Rusya, Belarus gibi belli başlı ülkelere ihraç edilmektedir.

FABRİKA KAPASİTE

Boyama, baskı ve terbiye faaliyetlerini Çorlu Velimeşe’deki fabrikasında 20.000 m² kapalı ve 10.000 m² açık alanda sürdürmektedir.
Boyahanemizde son teknoloji ile donatılmış makinalarda her türlü örgü ve dokuma kumaş düz boya ve baskılı olarak üretilebilmektedir. Toplam kapasite 45 ton/gün’dür.

MERKEZ | SHOWROOM

Güneşli’de 5.500 m² kapalı alana sahip merkez binasında 2 adet showroom ile müşterilere hizmet verilmektedir.